Polacy pokochali domki jednorodzinne

W Polsce panuje obecnie prawdziwy boom na domki jednorodzinne, a w szczególności największą popularnością cieszą się domy jednorodzinne parterowe, które Polacy po prostu pokochali.

Można tak śmiało określić popularność, jaką cieszy się tego typu rodzaj zabudowań. Niewielkich rozmiarów domy, o których mowa są niezwykle funkcjonalne i strasznie praktyczne. To, co zdecydowanie wyróżnia domy jednorodzinne parterowe na rynku nieruchomości to ich stosunkowo niewielka cena ze względu na to, że są to domki mające powierzchnię użytkową jedynie na parterze. Według uznania, można również zaadaptować poddasze, ale wówczas trzeba wykonać doskonałej jakości izolację termiczną, tak aby latem nie zrobiła się na poddaszu sauna.

W zależności od tego, co sobie wymyślił deweloper domy jednorodzinne parterowe mogą być w zabudowie pojedynczej albo na przykład szeregowej. Jeżeli chodzi o szeregową zabudową to mówimy w tym wypadku o osiedlach domków jednorodzinnych. Polacy lubią mieszkać zarówno w pojedynczych domach na swojej działce ale równie dużą popularnością cieszą się domy jednorodzinne parterowe zabudowane właśnie na deweloperskich osiedlach. Takie rozwiązanie jest idealnym połączeniem mieszkania we własnym domu z życiem w mieście na osiedlu. Takie osiedla szeregowe domów buduje się zazwyczaj gdzieś na przedmieściach albo w najbardziej prestiżowych czy willowych lokalizacjach. Dzięki temu śmiało można powiedzieć, że mieszka się w dużym mieście, bo wiele takich osiedli buduje się dosłownie kilka minut jazdy samochodem od centrum miasta.

Jeszcze jednym argumentem przemawiającym za właśnie takim rodzajem wybieranych przez Polaków nieruchomości jest to, że koszty budowy, jeśli chodzi o domy jednorodzinne parterowe są sporo mniejsze w stosunku do kosztów budowy domów piętrowych. W ostatecznej kalkulacji, przy wzięciu pod uwagę wszystkich aspektów, może się okazać, że różnice w cenie są całkiem spore. Dlatego właśnie już na etapie wyboru projektu Polacy planujący zamieszkanie na swoim decydują się oglądać właśnie domy jednorodzinne parterowe. Każdy, kto myśli albo planuje swoją budowę patrzy na wszystko przez pryzmat zasobności swojego portfela. Wobec tego oczywiste jest, że wykończenie dwóch pięter a jednego piętra to zasadnicza różnica, przynajmniej w kosztach takiego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz