Sprzedaż mieszkania bez pośredników

Na rynku nieruchomości wciąż pojawiają się nowe, gdzie wystawione jest mieszkanie na sprzedaż . Pochodzą one w większości przypadków z rynku wtórego.

Będąc właścicielem mieszkania możemy zdecydować się na sprzedaż za pośrednictwem biura nieruchomości lub bez pośredników, samodzielnie dbając o cały proces okołosprzedażowy. Każda z tych opcji zawiera i wady i zalety, jednak teraz skupimy się na sprzedaży bez pośredników. Jeżeli chcemy sprzedać mieszkanie, musimy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach:
1. Sfotografuj swoje
mieszkanie na sprzedaż , gdyż często od dobrych zdjęć zależy zainteresowanie potencjalnego kupcy. Najlepiej zrobić zdjęcia każdego pomieszczenia, w miarę możliwości w dwóch perspektywach, korzystając z naturalnego oświetlenia. Dzięki temu
unikniemy prześwietlenia zdjęcia oraz nieestetycznych plam.
2. Dobrym pomysłem jest dołączenie do ogłoszenia planu przedstawiającego
mieszkanie na sprzedaż , z określeniem metrażu poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu potencjalny kupiec będzie widział rozkład mieszkania i poszczególnych pomieszczeń.
3. Umieść ogłoszenie w Internecie, na portalach z nieruchomościami na sprzedaż, dodaj ogłoszenie na swoim profilu społecznościowym, poinformuj, że masz
mieszkanie na sprzedaż swoich znajomych. Im więcej osób wie, że sprzedajesz mieszkanie, tym większe szanse na szybsze znalezienie nabywcy.
4. Zadbaj o to, aby treść ogłoszenia zawierała najistotniejsze informacje opisujące
mieszkanie na sprzedaż . Uwzględnij w nim metraż, piętro budynku, pochwal się dużym balkonem. Opisz też najbliższą okolicę, podkreśl dobrą komunikację z innymi częściami miasta, dobrą infrastrukturę, bliskość lokali użytkowych (sklepy, restauracje) i użyteczności publicznej (przychodnia, szkoła, kościół). Ważne jest, aby unikać błędów ortograficznych i stylistycznych. Pamiętaj o podaniu aktualnego numeru telefonu i adresu e-mail.
5. Posprzątaj
mieszkanie na sprzedaż przed umówioną wizytą. Umyj okna i podłogi, odkurz dywany, wyrzuć śmiecie. Pamiętaj o przewietrzeniu pomieszczeń. Bałagan może być w takiej sytuacji kosztowny i odstraszyć zainteresowanych.
6. Ustal cenę, za jaką wystawisz
mieszkanie na sprzedaż w ogłoszeniu. Pamiętaj o tym, że potencjalny kupiec będzie się targował, więc zastanów się, jaka jest minimalna cena, jaką gotowy jesteś otrzymać za swoje mieszkanie. Oczywiście cena początkowa powinna być odpowiednio wyższa.

Dodaj komentarz