Arabscy szejkowie budują wieżowce do chmur

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie może leżeć najwyższy budynek świata to oczami wyobraźni przenieście się do jednego z najgorętszych i najbogatszych krajów na świecie. Mowa o Zjednoczonych Emiratach Arabskich i konkretnym ich emiracie, czyli Dubaju.

To właśnie tam znajduje się obecnie wieżowiec sięgający chmur, a konkretnie mający wysokość ponad osiemset metrów w górę. Imponujące rozmiary, jakimi najwyższy budynek świata może się pochwalić osiągnięto, dzięki wieloletniej pracy tysięcy ludzi. Nie byłoby to jednak możliwe, bez projektantów i inżynierów z najwyższej światowej półki, odpowiedzialnych za projekt i nadzór tak gigantycznego przedsięwzięcia, jakim była budowa tego prawdziwego kolosa.

Jeśli kiedyś będzie Wam dane wybrać się do Dubaju to od razu napiszemy, że najwyższy budynek świata jest tak ogromny, że przeoczenie go z każdego miejsca w Dubaju jest praktycznie nie możliwe. To architektoniczne cudeńko czy wręcz arcydzieło widoczne jest zewsząd dosłownie. Nie mniej jednak warto mieć na uwadze fakt, że najwyższy budynek świata jest w pełni użytkowanym budynkiem, w którym nieruchomości dostępne są tylko dla najbogatszych ludzi na ziemi.

Poza tym, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich budowanie wieżowców jest czymś zupełnie naturalnym, a jest ich w tym kraju mnóstwo. Sam najwyższy budynek świata to rzeczywiście powód do dumy, ale takich powodów na poziomie kilkuset metrów w górę Dubaj i inne emiraty mają jeszcze kilkadziesiąt. Jeśli chcecie na własne oczy móc zobaczyć i podziwiać najwyższy budynek świata to najlepiej po prostu wybrać się na wakacje właśnie w ten region świata. Jest tam co zwiedzać, ale od razu ostrzegamy, że jest tam również potwornie gorąco, przez co samo poruszanie się po mieście może być znacznie utrudnione.

Dodaj komentarz