Zwiedzając Nowy Jork koniecznie zobacz wieżowce

Podróżnicy, marzyciele, myśliciele i wszyscy inni, których pasją może być zwiedzanie najpiękniejszych miejsc na ziemi. Jeśli lubujecie się w podróżowaniu cywilizowanym, czyli takim dobrze zorganizowanym i polegającym jedynie na zwiedzaniu konkretnych miejsc to może warto pomyśleć o tym, żeby zobaczyć Nowy Jork?

To przepiękne amerykańskie miasto, którego historia sięga siedemnastego wieku jest najbardziej zaludnionym miastem na świecie. A przynajmniej tak właśnie było kilka lat temu. Dzisiaj może się okazać już różnie, zwłaszcza w konkurencji z miastami największych państw azjatyckich. Ale co ważne, to właśnie Nowy Jork jest dzisiaj stolicą tego wszystkiego , o czym można tylko pomarzyć czy cokolwiek można wymyśleć. Mówisz kino – myślisz Nowy Jork, rozrywka – Nowy Jork, a jeśli mówić słowo świat to też masz na myśli Nowy Jork. Nie ma chyba na świecie niczego czego nie można byłoby znaleźć bądź kupić właśnie w tej kulturalnej stolicy świata. Jeśli macie wątpliwości, że to miasto jest jednym z największych w całym świecie to przyjrzyjcie się dokładnie architekturze, jaką możecie tam spotkać. Zobaczcie sobie dokładnie wieżowce w nowym jorku, które należą do największych i najwyższych na świecie. Chyba jedynie Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą konkurować z New York. To właśnie w nim znajdują się słynne wieże World Trade Center, które dzisiaj znów świecą blaskiem w miejscu, w którym kiedyś wydarzyła się zmieniająca cały świat tragedia. Tym bardziej warto zobaczyć historię tego, co sprawiło, że dzisiaj wieżowce w nowym jorku są wręcz enklawami bezpieczeństwa. Bo jakby na to nie patrzeć tamto właśnie tragiczne wydarzenie sprawiło, że zmieniły się procedury dotyczące wszystkich wieżowców w Stanach Zjednoczonych.

Jeżeli wybieracie się do Ameryki z zamiarem zwiedzania Nowego Jorku to powinniście się zaopatrzyć w co najmniej kilka największych przewodników. Zwiedzania jest naprawdę mnóstwo i nie każdemu podczas jednej wyprawy wystarczy czasu na to, żeby zobaczyć to, co warto zobaczyć. Nie wątpliwie zobaczenie wszystkich ważnych dla tego miasta miejsc graniczyłoby z cudem, no chyba, że można sobie pozwolić na co najmniej jeden kwartał spokojnego zwiedzania. Wiadomo jednak, że nie każdy może sobie pozwolić na tak długi urlop. Jeśli chodzi o wspomniane powyżej wieżowce w nowym jorku to też nie ma co przesadzać z ich oglądaniem, tym bardziej, że jest ich naprawdę sporo. Kilkanaście jest takich, które należą do ścisłej światowej czołówki pod względem wysokości liczonej do dachu wieżowca. Co więcej, im większe wieżowce w nowym jorku tym trudniej dostać się do nich w celach ich dokładnego zwiedzania, ponieważ są one naprawdę pilnie strzeżone a dostęp do nich otrzymują jedynie zaproszeni przez znajdujące się w nich firmy goście. Nie można jednak nie zobaczyć choćby kilku na tyle na ile to możliwe. Nie są to jednak najciekawsze miejsca w Stanach Zjednoczonych a konkretnie w ich największym mieście, czyli właśnie w Nowym Jorku.

Jeżeli nie musicie aż tak bardzo liczyć się z kosztami takiej wycieczki, a pewnie wielu ze zwiedzających to miasto nie musi się z nimi liczyć, to może warto pomyśleć nad wypożyczeniem dobrego terenowego samochodu i po prostu nad objechaniem całego miasta wzdłuż i wszerz. Bo pośród podróżujących jest takie powiedzenie, że jak ktoś raz zobaczy to miasto to je pokocha i będzie chciał do niego wracać kolejny i kolejny raz. Pewnie jest to prawdą i pewnie dlatego właśnie wieżowce w nowym jorku rosną jak grzyby po deszczu, bo to jakby nie patrzeć wizytówka tego amerykańskiego miasta. Miasto to jest co prawda wizytówką prawdziwej i zróżnicowanej Ameryki, ale nie da się nie kochać Ameryki kochając New York. Dlatego właśnie wypożyczenie samochodu daje niepowtarzalną szansę na zobaczenie prawdziwego oblicza tego przeogromnego miasta. Jeśli coś jest ogromne jak Nowy Jork to na pewno jest tak samo ogromne i wielkie jak wieżowce w nowym jorku. Kiedyś dla Polaków droga do kraju wolności oficjalnie była zamknięta. Dzisiaj można turystycznie wybrać się do Ameryki w każdej chwili, chociaż wiza amerykańska nie należy do najłatwiejszych do zdobycia. Każdy może spróbować wybrać się zwiedzić to największe miasto na świecie, a jeśli nie największe to na pewno najbardziej zaludnione.

Dodaj komentarz